Home / Bałkany / Grecja / Grecja: Protest Panhelleńskiej Federacji Morskiej

Grecja: Protest Panhelleńskiej Federacji Morskiej

Zgodnie z oświadczeniem Panhelleńskiej Federacji Morskiej, w ramach protestu planowanego na poniedziałek od godziny 00:00 do wtorkowej północy, zamknięte zostaną wszystkie trasy wychodzące z portu w Pireusie. Kilka dni temu PFM postanowiła przedłużyć do 4 godzin przestój w pracy zaplanowany na dzień 1-go Maja.
Dodatkowo do strajku mogą dołączyć przedstawiciele kucharzy i kierowcy ciężarówek.

W ten sposób Związek oddaje hołd bohaterom pracy, którzy w trudzie i z poświęceniem walczyli o tworzenie, konsolidację i rozszerzenie podstawowych praw pracowników, które są obecnie naruszane i degradowane z powodu polityki rządowej prowadzonej według wytycznych i poleceń Troiki. – poinformowała Federacja w stosownym oświadczeniu, dodając: PNO ​​dołącza do protestu wraz z innymi pracownikami spowodowanego brutalnymi atakami na suwerenne prawa obywateli, a także gwałtownym i stałym spadkiem poziomu życia, wymagającym wprowadzenia realnych rozwiązań dla kluczowych problemów greckich marynarzy.

 

Tekst: tromaktiko.net, blog.gr

About Olimpia Dragouni

Redaktor naczelna portalu Bałkanistyka.org. Autorka doktoratu o Macedonii (UW), badaczka islamu na Bałkanach. Prywatnie pół-Greczynka. We are the Borg. Resistance is futile.
KOMENTARZE