Home / Gospodarka / Inwestycje / Grecka biurokratyzacja to problem dla niemieckich inwestorów

Grecka biurokratyzacja to problem dla niemieckich inwestorów

 

Przewodniczący Związku Przemysłu Niemieckiego, Hans-Peter Keitel, w wywiadzie dla Niemieckiego Radia poinformował, że warunkiem koniecznym, sprzyjającym temu, by niemieccy przedsiębiorcy zdecydowali się na inwestycje w Grecji, jest regulacja prawna procesu inwestycyjnego i zlikwidowanie nadmiernej biurokratyzacji.

-Kiedy niemieccy ludzie przemysłu będą prowadzić inwestycje w Grecji? Gdy będą mieć pewność, że istnieje tam dobra okazja inwestycyjna, że warto – zaznacza Keitel, który jednocześnie zajął stanowisko w toczącej się debacie na temat oszczędności i rozwoju, przytaczając jako przykład sytuację Grecji:

– Rozwoju nie można osiągnąć poprzez regulacje państwowe, i to jeszcze w krajach, które już mają duże zadłużenie. Nie zapowiada się na to, żeby sytuacja w Grecji uległa poprawie, o ile przedsiębiorstwa, które działają w kraju, nie zdadzą sobie sprawy ze swej odpowiedzialności w prowadzeniu inwestycji. To, czego potrzebujemy we Włoszech, w Hiszpanii i w innych miejscach, to rozwój, a nie pomoc państwowa, której kraje nie mogą już zapewnić, jako że nie mają pieniędzy – podkreśla Keitel

Tekst: kathimerini.gr

About Olimpia Dragouni

Redaktor naczelna portalu Bałkanistyka.org. Autorka doktoratu o Macedonii (UW), badaczka islamu na Bałkanach. Prywatnie pół-Greczynka. We are the Borg. Resistance is futile.
KOMENTARZE