Home / Bałkany / Grecja / Grecka misja biznesowa do Hong Kongu
Hong Kong-kathimerini.gr

Grecka misja biznesowa do Hong Kongu

Grecki Związek Przedsiębiorstw i Zakładów Przemysłowych (SEB) planuje w pierwszym kwartale 2014 r. podjąć misję biznesową do Hong Kongu i różnych regionów Chin- ogłoszono na informacyjnych warsztatach poświęconych przedsiębiorczym okazjom w Hong Kongu i Chinach, które odbyły się w ubiegłym tygodniu w Atenach i Salonikach.

Uczestnicy warsztatów zostali poinformowani o możliwościach podjęcia działalności handlowej i inwestycyjnej w Hong Kongu, który jest ważnym azjatyckim centrum międzynarodowego handlu na ogromnym chińskim rynku, tworzonym przez 1,3 mld konsumentów.

Na spotkaniu przemawiali przedstawiciele zagranicznych organizacji, którzy przedstawili dane na temat ekonomii i perspektyw we wspomnianych krajach, możliwości podjęcia działalności przedsiębiorczej, procedur zakładania spółek, ochrony własności i praw, zachęt finansowych, ram podatkowych, okazji, jakie oferują najnowsze technologie; mówili również o tendencjach i przyzwyczajeniach wśród konsumentów, a także o warunkach, niebezpieczeństwach i korzyściach, jakie mogą wyniknąć z zawierania porozumień z godnymi zaufania biznesowymi partnerami.

Przewodniczący Rady Przedsiębiorczości ds. Działań Międzynarodowych, Thanasis Lavidas, podkreślił, że orientacja przedsiębiorstw na zewnątrz jest antidotum na konsekwencje przedłużającego się kryzysu i podstawą do stopniowego powrotu krajowej gospodarki na drogę rozwoju.

Warsztaty zorganizowano we współpracy z Grecko- Chińską Izbą Przemysłowo- Handlową, Związkiem Eksporterów Północnej Grecji, Izbą Handlowo- Przemysłową w Salonikach, oraz ze wsparciem organizacji Hong Kong Trade and Development Council, Hong Kong Economic and Trade Office- Brussels, InvestHK i Centrum EU SME w Chinach.

Źródło: sev.org.gr  

About Rita Winiarska

Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego i Universidad de Alicante. Miłośniczka języków obcych, podróży i wszystkiego, co greckie. W wolnych chwilach czyta, pisze, tłumaczy i szlifuje języki.
KOMENTARZE