Home / Bałkany / Grecja / Greckie produkty na targach spożywczych w Kolonii
anuga2013-tovima.gr

Greckie produkty na targach spożywczych w Kolonii

Największe na świecie targi spożywcze Anuga, organizowane w Kolonii, zgromadziły w 2013 r. ponad 180 wystawców z całej Grecji oraz przedstawicieli dziesięciu izb handlowych i czterech regionów (Peloponezu, Zachodniej Macedonii, Wschodniej Macedonii i Tracji oraz Krety). Dołożyli oni starań, by pokazać bogactwo greckiej gastronomii.

We współpracy z grecką Organizacją Handlu Zagranicznego (OPE), zespół kulinarny grupy Aldemar Hotels, w ramach kampanii „Greece on a Dish”, zatroszczył się o przygotowanie i zaprezentowanie menu typowych dla kuchni czterech regionów kraju, różniących się lokalną gastronomią. Do potraw wykorzystano oczywiście produkty greckich wystawców.

„Tworzymy pozytywny obraz kraju i- przede wszystkim- realne szanse dla turystyki i innych dziedzin, które są z nią związane (produkcja, usługi, eksport)”, podkreślił wiceprezes grupy Aldemar, Aleksandros Aggelopoulos, i dodał, że już piąty rok z rzędu grupa z pasją wspiera promocję Grecji, jej produktów i kultury gastronomicznej- czy to w projekcie Sympossio, czy poprzez inne inicjatywy, jak np. ta we współpracy z OPE.

Źródło: kathimerini.gr, tovima.gr

About Rita Winiarska

Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego i Universidad de Alicante. Miłośniczka języków obcych, podróży i wszystkiego, co greckie. W wolnych chwilach czyta, pisze, tłumaczy i szlifuje języki.
KOMENTARZE