Home / Gospodarka / Polityka gospodarcza / Greckie rajskie wyspy – rekord ucieczek przed fiskusem

Greckie rajskie wyspy – rekord ucieczek przed fiskusem

W miniony czwartek greckie Ministerstwo Finansów poinformowało, że z przeprowadzonych badań (m.in. raporty oraz przypadki unikania podatków ujawnione podczas inspekcji SDOE, wydziału ds. walki z przestępczością gospodarczą) wynika, że greckie wyspy przodują w zakresie unikania spłat należności fiskalnych wobec państwa.

Inspekcji w liczbie 1410  dokonano w dniach 6-23 lipca. Wykazały one, że praktycznie 6 na 10 przedsiębiorstw (dokładniej: 57%) typu sklepy, restauracje etc. unikało płacenia podatków.

Absolutnymi rekordzistami w tym zakresie byli przedsiębiorcy zamieszkujący Zakintos, Lefkadę, kreteńskie Retimno   oraz miasto Kastoria na północy Grecji – wszyscy (100%!) nie płacili fiskusowi. Kreta  w całości uplasowała się w zestawieniu wysoko: 87% w Chania, 78% w Iraklio (Heraklionie), tuż za nią znajdują się: Santorini (83%), Korfu (75%), Naksos (73%) i Mykonos (68,5%)

Źródło: athensnews.gr

About Olimpia Dragouni

Redaktor naczelna portalu Bałkanistyka.org. Autorka doktoratu o Macedonii (UW), badaczka islamu na Bałkanach. Prywatnie pół-Greczynka. We are the Borg. Resistance is futile.
KOMENTARZE