Home / Gospodarka / Przemysł / Grek zdobył nagrodę w międzynarodowym konkursie fotograficznym w Chinach

Grek zdobył nagrodę w międzynarodowym konkursie fotograficznym w Chinach

Uznany grecki fotograf prasowy, Nikos Pilos, otrzymał nagrodę w kategorii Newsy z Dziedziny Nauk Ekonomicznych i Technologii podczas ubiegłotygodniowego Chińskiego Międzynarodowego Konkursu Fotografii Prasowej.

Projekt Pilosa został wykonany w północno-wschodniej Grecji, w Tracji i nosi tytuł „Ruiny Greckiego Przemysłu”. Był już publikowany w dodatku KAPPA do Kathimerini oraz niemieckiej gazecie Stern.

Nikos Pilos jest jednym z najbardziej wpływowych współczesnych fotografów prasowych w Grecji. Jego zdjęcia ukazywały się na łamach takich gazet jak Time, New York Times, Stern, Handelsblatt, Gazzeto delo sport, Eleftherotypia i in.

Na dziesięciu zdjęciach przedstawiających „Ruiny Greckiego Przemysłu” Pilos zdołał przedstawić całą historię greckiego upadku gospodarczego i społecznego. Prace, które rozpoczęto, a których nigdy nie ukończono, przedsiębiorstwa, które nie miały szans przetrwać, projekty, których nie zrealizowano i inne, które tuż po realizacji upadły – to wszystko można zobaczyć na fotografiach Pilosa.

Więcej prac fotografa można obejrzeć na jego stronie internetowej: nikospilos.com

 

Tekst: greekreporter.com

About Olimpia Dragouni

Redaktor naczelna portalu Bałkanistyka.org. Autorka doktoratu o Macedonii (UW), badaczka islamu na Bałkanach. Prywatnie pół-Greczynka. We are the Borg. Resistance is futile.
KOMENTARZE