Home / Gospodarka / Inwestycje / Grupa Erste zwiększy inwestycje w Turcji

Grupa Erste zwiększy inwestycje w Turcji

Czołowa austriacka grupa bankowa o wiodącej pozycji wśród instytucji finansowych, która posiada ponad 3 tys. oddziałów w Europie Środkowej i Wschodniej, Grupa Erste zamierza rozwijać się w Turcji w pośrednictwie i sprzedaży akcji, produktów biznesowych oraz usługach finansowych dla korporacji.

Turcja jest jedynym krajem, w którym Grupa Erste rozpoczęła działalność od początku kryzysu finansowego i w zakresie kapitału Erste jest w bardzo dobrej formie, powiedział dyrektor ds. inwestycji bankowych Ingo Bleier. Erste wykorzystała światowy kryzys do tego, aby skupić się na ekspansji i zdobyła wiele atutów w Europie, by wejść na nowe rynki.

– Oprócz naszych głównych rynków w Europie Środkowej i Wschodniej, mamy oddziały w Polsce i Turcji. W tych krajach jesteśmy zainteresowani bankowością inwestycyjną i rynkami kapitałowymi – dodał Bleier.

Istnieje bardzo małe prawdopodobieństwo, że Erste zdecyduje się na zakup banku w chwili obecnej, ale niewykluczone ze wykona taki krok w przyszłości. Turcja jest bardzo atrakcyjną lokalizacją dla Grupy Erste ze względu na przewidywany znacznie wyższy wzrost gospodarczy niż w innych krajach. Erste ma obecnie 50 tys. pracowników i 17 mln klientów.

Źródło: aa.com.tr, hurriyetdailynews.com

About Katarzyna Glinko

Absolwentka politologii i stosunków międzynarodowych, stypendystka programu Socrates Erasmus w Turcji. Mieszkała w Stambule, gdzie studiowała Business & International Relations na İstanbul Kültür Üniversitesi. Miłośniczka dalekich i bliskich podróży, uwielbia odkrywać nowe miejsca, ale też wracać do tych ukochanych. Jest autorką przewodnika "Stambuł i europejska część Turcji".
KOMENTARZE