Home / Gospodarka / Handel / H&M wejdzie na serbski rynek

H&M wejdzie na serbski rynek

H&M - seebiz.eu

W centrum handlowym Delta City w Belgradzie zostanie otwarty pierwszy sklep szwedzkiego modowego giganta H&M. Firma wejdzie na rynek serbski już jesienią 2013 roku, na mocy umowy podpisanej między firmą H&M i Delta Real Estate, co oficjalnie potwierdziła centrala w Sztokholmie oraz Delta Holding.

Już od wielu lat mówi się o wejściu sieci H&M do Serbii, jednak do tej pory po produkty tej firmy trzeba było wybrać się do któregoś z sąsiadów.

Firma wchodzi na rynek serbski bezpośrednio, czyli nie poprzez dystrybutora lub franczyzę, dlatego ceny w sklepach w Belgradzie nie powinny być wyższe niż te np. w Wiedniu. Świadczy to o tym, jak poważnie przedsiębiorstwo traktuje tutejszy rynek.

Na początku zeszłego roku przedstawiciele szwedzkiego koncernu odwiedzili Serbię, by wybadać rynek i znaleźć miejsce dla swojego pierwszego sklepu. Podobno są także plany, by zaraz po sklepie w stolicy otworzyć kolejne obiekty na terenie Serbii.

W rok 2013 szwedzki dom mody, prócz Serbii, planuje otworzyć swoje sklepy także w Chile, Estonii, na Litwie oraz, poprzez franczyzę, w Indonezji.

 

Źródło: rs.seebiz.eu, b92.net

About Katarzyna Ingram

KOMENTARZE