Home / Bałkany / BiH / Hotele z Mostaru zdobyły 1. miejsce w rankingu portalu trivago
hadziomerovic-mostar-must-be-a-city-of-several-municipalities_osolobodjenje.ba

Hotele z Mostaru zdobyły 1. miejsce w rankingu portalu trivago

Wyszukiwarka hoteli trivago w listopadzie br. opublikowała ranking 100 kierunków, które warto odwiedzić w 2015 roku. W zestawieniu znalazły się miasta z całego świata, gdzie znajdują się hotele oferujące najlepszy stosunek ceny do jakości. Mostar zdobył pierwsze miejsce, a drugą pozycję zajął Nowy Sad.

Tabela została stworzona na podstawie porównania wskaźnika cen zakwaterowania (trivago Hotel Price Index) oraz wskaźnika reputacji hoteli (średnia liczba klientów zadowolonych z warunków oferowanego noclegu) w określonym regionie. Trivago Hotel Price Index odnosi się do średnich cen zakwaterowania w standardowym dwuosobowym pokoju, a wskaźnik reputacji hotelu obliczono przy wykorzystaniu 82 mln recenzji obiektów z ponad 200 stron rezerwacyjnych (np. booking.com). Wskaźnik Mostaru wyniósł 97,38%, a Nowego Sadu 97,18%.

W pierwszej dziesiątce znalazły się także Lijiang (Chiny), Płowdiw (Bułgaria), Segedyn (Węgry), Amritsar (Indie), Warzazat (Maroko), Kaliningrad (Rosja), Arequipa (Peru) i Pingyao (Chiny). Najwyżej notowane polskie miasto to Poznań, który uzyskał 20. pozycję (95,58%). Belgrad zajął 40. miejsce (95,01%). Portal trivago podkreśla, że w rankingu każdy podróżnik może znaleźć nowy interesujący kierunek. Wyszukiwarka hoteli trivago jest dostępna na 49 międzynarodowych platformach i w 30 językach.

Źródło: seebiz.net bh-index.com

About Monika Muchowiecka

Absolwentka gdańskiej slawistyki. Aktualnie pracuje w Europejskim Centrum Solidarności. Interesuje się współczesną literaturą południowo- i wschodniosłowiańską.
KOMENTARZE