Home / Polska i Bałkany / III Festiwal Kultury Serbskiej Vidovdan w Białymstoku
banner_program

III Festiwal Kultury Serbskiej Vidovdan w Białymstoku

W dniach 26-29 czerwca br. do Białegostoku ponownie zawita bałkańska kultura i duchowość. Parafia prawosławna św. Apostoła i Ewangelisty Jana Teologa oraz Białostocki Ośrodek Kultury zapraszają na 3. Festiwal Kultury Serbskiej „Vidovdan”.
Impreza rozpocznie się 26 czerwca otwarciem wystawy fotografii „Kolory Prawosławia – Serbia” na placu przy kinie Forum. Następnie biskup Antonije (wikariusz patriarchy Serbskiej Cerkwi Prawosławnej Ireneusza) i o. prof. Milutin Timotijević (rektor Prizrenskiego Seminarium Duchownego) – goście specjalni Festiwalu – wygłoszą wykłady. W Białymstoku gościć również będą dwa serbskie chóry – „Branko” i „Constantine”, które usłyszymy nie tylko podczas koncertów, ale również i nabożeństw w kaplicy szkoły św. św. Cyryla i Metodego oraz w cerkwi św. Jana Teologa na Bacieczkach. Kinomanom polecamy czwartkowy pokaz filmu „Patriarcha Pavle – życie według Ewangelii”  lub serbskie kino „Oko na Bałkany” w piątek 27 czerwca. Festiwal zakończy się prawdziwie bałkańską imprezą w klubie „Fama”.

Szczegółowy program Festiwalu znajdziecie na stronie Organizatora vidovdan.pl

About Katarzyna Glinko

Absolwentka politologii i stosunków międzynarodowych, stypendystka programu Socrates Erasmus w Turcji. Mieszkała w Stambule, gdzie studiowała Business & International Relations na İstanbul Kültür Üniversitesi. Miłośniczka dalekich i bliskich podróży, uwielbia odkrywać nowe miejsca, ale też wracać do tych ukochanych. Jest autorką przewodnika "Stambuł i europejska część Turcji".
KOMENTARZE