Home / Bałkany / Czarnogóra / Indonezja chce skorzystać z doświadczenia Czarnogóry w branży turystycznej
Sveti-Stefan-(Montenegro)

Indonezja chce skorzystać z doświadczenia Czarnogóry w branży turystycznej

Ambasador Indonezji, Harry Richard James Kandou, spotkał się przewodniczącym Czarnogórskiego Stowarzyszenia Turystycznego (CTU), Žarko Raduloviciem i powiedział, że jest pod ogromnym wrażeniem wyników jakie notuje Czarnogóra w branży turystycznej, dodając przy tym, że jest to ogromna zachęta do działania dla Indonezji. Zwrócił uwagę, że Czarnogóra w zeszłym roku ugościła 1,5 mln turystów. Dla kontrastu podał, że Indonezja z 250 milionami mieszkańców notuje wyniki na poziomie mniejszym niż dziesięć milionów turystów rocznie.
– Wierzę, że możemy się wiele nauczyć od Czarnogóry i dlatego uczynimy wszystko, by wzmocnić współpracę w dziedzinie turystyki. Biorąc pod uwagę fakt, że mamy doskonałe stosunki między państwami, chcemy jeszcze szybciej i efektywniej tę współpracę polepszać, powiedział Kandou.
Radulović, jak ogłoszono z CTU, powiedział, że docenia zainteresowanie Indonezji chęcią wzmocnienia współpracy w sektorze turystyki, ale również przy współpracy inwestycyjnej. – Czarnogóra ma potencjał i jest przygotowana do rozwoju nowych rynków. Gotowa jest na przyjęcie nowych gości, na nowe inwestycje, ale również do tego, aby podzielić się zdobytym doświadczeniem, powiedział Radulović.
Rozmówcy byli zgodni, że szanse na intensywniejszą współpracę w branży turystycznej są dobre i że istnieje wzajemne zainteresowanie jej poprawą, zwłaszcza w dziedzinie edukacji i szkolenia personelu i to dzięki współpracy jednostek akademickich obu krajów.

Źródło: rtcg.me

About Julita Wachowska

Absolwentka filologii serbskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zakochana w głośnym Belgradzie i podróżach.
KOMENTARZE