Home / Bałkany / Grecja / Inicjatywa współpracy greckich i węgierskich przedsiębiorstw informatycznych
informatyka-kathimerini.gr

Inicjatywa współpracy greckich i węgierskich przedsiębiorstw informatycznych

Ambasada Węgier wraz z zarządem Związku Przedsiębiorstw Informatycznych Północnej Grecji (SEPBE) mają zamiar podjąć inicjatywę, która wzmocni współpracę przedsiębiorstw informatycznych obu krajów. Celem projektu ma być też promowanie wspólnych produktów i usług, polepszenie warunków dla rozwoju przedsiębiorstw na Węgrzech i w Grecji, oraz wspieranie współpracy naukowej.

W miniony poniedziałek 9 września w Salonikach miało miejsce spotkanie pomiędzy attaché ekonomicznym i handlowym Węgier w Grecji, Zoltanem Szabo i zarządem SEPBE. Podczas negocjacji ustalono plan działania w sprawie inicjatywy współpracy obu państw.

SEPBE przedstawiło potencjał biznesowy przedsiębiorstw z sektora informatycznego, poszczególne spółki- członków Związku, ogół działań podejmowanych przez Związek, jak i strategie, które służą wspieraniu zwracania się greckich przedsiębiorstw informatycznych ku rynkom europejskim.

Przewodniczący SEPBE, Theofilos Milonas, obwieścił na początku obrad: „promowanie greckich przedsiębiorstw informatycznych na rynkach zagranicznych ma strategiczne znaczenie, zwłaszcza na rynkach środkowej Europy, które mają wysokie wymagania. Celem SEPBE jest wspieranie członkowskich spółek poza granicami Grecji”.

Źródło: kathimerini.gr

About Rita Winiarska

Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego i Universidad de Alicante. Miłośniczka języków obcych, podróży i wszystkiego, co greckie. W wolnych chwilach czyta, pisze, tłumaczy i szlifuje języki.
KOMENTARZE