Home / Gospodarka / Infrastruktura / Intensywne opady śniegu paraliżują Bułgarię

Intensywne opady śniegu paraliżują Bułgarię

Fatalne warunki atmosferyczne w południowo-wschodniej Bułgarii pozbawiły wielu mieszkańców prądu. Z powodu intensywnych opadów śniegu liczne drogi zostały zamknięte, ruch jest sparaliżowany. W środę ogłoszono pomarańczowy kod alarmowy. Minister Rozwoju Regionalnego, Liliana Pawłowa apeluje, aby zrezygnować z podróży, jeśli nie są pilne.

Najcięższa jest sytuacja w obwodzie Razgrad. Wszystkie drogi są zatłoczone, pojazdy stały na trasie całą noc. Jazda w tym regionie jest szczególnie niebezpieczna – wieje silny wiatr, a drogi są dosłownie zasypane śniegiem. Samochody grzęzną w zaspach i zbaczają z jezdni, problemy miały także pojazdy wysłane do odśnieżania.

Trasa Sofia-Ruse jest zablokowana przez tiry. Kierowcy zatrzymują się, zakładają łańcuchy na koła, tworzą się zatory na drogach. Przejście graniczne z Rumunią jest sparaliżowane.

Zamknięte dla ruchu samochodów osobowych, ciężarowych są drogi trzeciej kategorii w 10 obwodach – Ruse, Tyrgowiszte, Razgrad, Silistra, Szumen, Dobricz, Warna, Burgas, Sliwen i Stara Zagora. W tych regionach całą noc będą działać pługi, aby zapewnić przejezdność na głównych trasach.W 5 innych obwodach z ruchu zostały wyłączone samochody ciężarowe. Na odcinkach Stara Zagora-Burgas i Warna-Dobricz widoczność jest bliska zeru.

Jednostki Wydziału Ruchu Drogowego Policji kontrolują wszystkie pojazdy, obowiązują opony zimowe. Uruchomiono telefon alarmowy 0 700 130 20, pod którym można również uzyskać informacje na temat bieżącej sytuacji na drogach i zalecanych objazdach.

Źródło: focus-news.net, bnt.bg, mediapool.bg, dnevnik.bg, fakti.bg.

About Anna Teklińska

KOMENTARZE