Home / Patronat / IV Międzynarodowa Letnia Szkoła Języka Chorwackiego i Kultury Chorwackiej, Pirovac, 6-13.07.2013

IV Międzynarodowa Letnia Szkoła Języka Chorwackiego i Kultury Chorwackiej, Pirovac, 6-13.07.2013

Ze względu na liczny udział studentów z Polski w ostatnich dwóch edycjach szkoły głównym tematem tegorocznej edycji będą „Chorwaci i Polacy na przestrzeni wieków”. Tematyka wykładów jest różnorodna, dostosowana do zainteresowań zarówno kroatystów, jak i szerzej slawistów. Nauczanie praktyczne języka chorwackiego (ortografia, gramatyka, wymowa) zostanie zorganizowane z podziałem na dwie równoległe grupy uczestników i dostosowane do poziomu każdego ucznia szkoły. Jeśli zajdzie potrzeba, odbędzie się kurs językowy dla początkujących. Każdego wieczoru program wzbogacą warsztaty teatralne.

Program

Program

Lokalizacja
Pirovac, tak jak Primošten, Vodice i Murter, to znany ośrodek turystyczny w pobliżu Šibenika, położony w Zatoce Pirovac. Jest dobrze skomunikowany z okolicznymi miastami. Ma łagodny klimat, zróżnicowane wybrzeże, piękne i długie piaszczyste plaże, lasy sosnowe, zabytkowe gaje oliwne oraz krystalicznie czystą ciepłą wodę. Główna plaża Lolić może pochwalić się międzynarodowym odznaczeniem czystości, jakim jest błękitna flaga. Na końcu Zatoki Pirovac znajduje się piękna wyspa św. Szczepana, słynąca z gęstych lasów sosnowych i pozostałości po klasztorze z 1511 roku.  Pirovac jest położony w pobliżu dwóch chorwackich parków narodowych: Parku Narodowego „Kornati” oraz Parku Narodowego „Krka”, niedaleko znajduje się również Park krajobrazowy „Vransko jezero”. Miasteczko w średniowieczu należało do książęcej rodziny Šubić, by później przejść pod panowanie diecezji Šibenik oraz lokalnej szlachty. Oprócz bogactw naturalnych stary Pirovac zdobią mury z 1505 roku, które zostały zbudowane przez Petra Draganiciaa w celu obrony przed Turkami. Pozostałe zabytki to Kościół św. Jerzego z 1506 roku, przebudowany w XVIII wieku w stylu barokowym oraz gotycki sarkofag z 1447 roku, stworzony według projektu Juraja Dalmatinca.

Zakwaterowanie i miejsce zajęć
Zajęcia będą się odbywać w przestrzeni wykładowej w Centrum Szkoleniowym w Pirovcu (www.proni.hr), a uczestnicy będą zakwaterowani w sześcioosobowych pokojach. Centrum jest w pełni wyposażone. Posiada kuchnię (w pełni dostępną dla uczestników), jadalnię, dwie łazienki, pokój dzienny (z TV i Wi-Fi) oraz przestronny taras. Na dziedzińcu znajduje się miejsce do relaksu w cieniu dla dużej liczby osób i parking dla 4 samochodów. Plaża jest w odległości 200 m. Przestrzeń wykładowa jest klimatyzowana.

Adres: Don Balda Vijalića 11, 22213 Pirovac (www.proni.hr).

Opłaty
Opłata za zajęcia + zakwaterowanie w Centrum Szkoleniowym wynosi razem 1300 kun (1000 kun zakwaterowanie, 300 kun czesne). Cena nie zawiera opłat za wycieczkę do Parku Narodowego „Kornati”. Zgłoszenia zawierające imię, nazwisko, status zawodowy, adres zamieszkania, nazwę jednostki naukowej, prosimy wysyłać na adres e-mail kierownika lub sekretarz Szkoły:

svulic@hrstud.hr
jelena.gazivoda @ gmail.com

Czesne jest płatne na konto Hrvatskih studija:
Numer konta: 2340009-1400021282
MB: 3211592, OIB: 36612267447
Sygnatura: 06072013-13072013, Model: 00
OPIS PŁATNOŚCI: ČETVRTA MEĐUNARODNA LJETNA ŠKOLA HRVATSKE KULTURE I HRVATSKOGA JEZIKA

W celu uzyskania informacji na temat płatności i zakwaterowania prosimy kontaktować się z sekretarz Szkoły, Jeleną Gazivodą.

KOMENTARZE