Home / Bałkany / Jak adwent, to tylko w Chorwacji!
adventzagreb.com
adventzagreb.com

Jak adwent, to tylko w Chorwacji!

Zagrzebski adwent wygrał w tegorocznej ankiecie portalu European Best Destinations, pokonując pozostałe 20 miast europejskich.

Głosowanie odbywało się od pierwszego do dziesiątego grudnia br., a w ankiecie brały udział osoby ze 176 państw świata. Spośród 101 tysięcy głosów stolica Chorwacji otrzymała 30 tysięcy i odniosła zwycięstwo. Tuż za Zagrzebiem uplasował się Strasburg, trzecie miejsce zajęły Aachen, a w pierwszej piątce znalazły się także Bruksela i Colmar.

„Odwiedź Zagrzeb i przekonaj się dlaczego stolicę Chorwacji w czasie adwentu odwiedza więcej turystów. Skorzystasz z programów tematycznych, które odbywają się na ulicach i placach centrum miasta. Zagrzeb oferuje wyjątkową atmosferę, którą po prostu trzeba poczuć. Ulice i place miasta zapraszają was do rozpuszczenia włosów i uczestnictwa w śpiewie, tańcu i innych zabawach wraz z rodziną i przyjaciółmi” – można przeczytać na stronie avdentuzagrebu.com.

W tym roku Zagrzeb świętuje podwójnie, ponieważ jedną z największych atrakcji przedświątecznych jest lodowisko „Ice Park”, które ciągnie się od Zrinjevca, po Trg bana Jelačicia, aż do Gornjego gradu, czym ożywiło niektóre, zapomniane dzielnice miasta.

źródła: vijesti.rtl.hr, indeks.hr

About Agnieszka Kawczyńska

Ukończyła slawistykę na UŁ, aktualnie studiuje na II stopniu SEW na UW. Uzależniona od kultury serbskiej. Wielbicielka historii sztuki i kina autorskiego. W wolnych chwilach czyta Houellebecq'a.
KOMENTARZE