Home / Bałkany / Czarnogóra / Jak ocenia się mijający sezon turystyczny w Czarnogórze?
budva.portalanalitika.me

Jak ocenia się mijający sezon turystyczny w Czarnogórze?

Czarnogórcy pracujący w sektorze turystycznym są w większości zadowoleni z przebiegu mijającego już sezonu. Podkreślają jednocześnie, że Czarnogóra nie wykorzystała w tym roku w pełni swojego potencjału, co sprawiło, że sezon trwał tutaj zaledwie około trzydziestu dni zamiast sześciu miesięcy. Czarnogóra musi lepiej zarządzać swoimi walorami, jeżeli chce więcej zarobić na turystyce – ocenia dyrektor hotelu Queen of Montenegro, Dragan Ivančević.

Pokoje w czarnogórskich hotelach, które znajdują się w ofercie znanych europejskich biur podróży, mają zwykle bardzo dobre obłożenie w okresie od kwietnia do końca października. Należy się zatem spodziewać, że i po zakończeniu sezonu Czarnogóra może liczyć na spore zainteresowanie. Jest to jednakże tylko niewielki odsetek tego, co kraj byłby w stanie osiągnąć, wykorzystując w pełni swoje wszystkie możliwości – kontynuuje Ivančević.

W tym roku ceny noclegów w Czarnogórze osiągały niebotycznie wysokie wartości. Zauważa się jednak, że pod koniec sezonu hotelarze i osoby wynajmujące pokoje zaczęły je dość znacznie obniżać, licząc na większe zyski. Miejsca noclegowe w prywatnych apartamentach i kwaterach były w tym roku najczęściej wynajmowane przez turystów z regionu. W sierpniu zauważono również napływ młodych wczasowiczów z Bośni i Hercegowiny.

Jak już informowaliśmy, najwięcej pieniędzy podczas urlopu w Czarnogórze wydają serbscy turyści – rokrocznie są to kwoty sięgające 70 mln dolarów.

Źródła: portalanalitika.me, potralanalitika.me

 

About Justyna Fudala

Miłośniczka przyrody i kuchni południowosłowiańskiej, zafascynowana czarnogórską rzeźbą terenu. Ukończyła studia magisterskie na filologii serbskiej i chorwackiej na Uniwersytecie Wrocławskim. Pasje wykraczające poza Bałkany realizowała na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu na Międzynarodowych Stosunkach Gospodarczych.
KOMENTARZE