Home / Bałkany / Bułgaria / Japończycy zaczynają dzień od bułgarskiego jogurtu
dairyreporter.com

Japończycy zaczynają dzień od bułgarskiego jogurtu

Wyniki badań japońskiej firmy Meiji Corporation wskazują, że każdego ranka ponad połowa japońskich rodzin je na śniadanie bułgarski jogurt (bułg. кисело мляко). Raport został przedstawiony przez prezesa firmy Kazuo Kawamurę na spotkaniu z bułgarskim ministrem gospodarki Bożidarem Łukarskim. Firma Meiji od 1972 r. produkuje bułgarski jogurt zgodnie z licencją bułgarskiej spółki państwowej El Bi Bulgaricum.

Minister Bożidar Łukarski, który jest jednocześnie dyrektorem firmy El Bi Bulgaricum podkreślił, że firma zrobi wszystko co w jej mocy, aby kontynuować owocną współpracę. Kazuo Kawamura podziękował za dotychczasową współpracę i wyraził nadzieję, że będzie się ona rozwijać. Stwierdził, że bułgarski jogurt jest skarbem, który należy chronić i jednocześnie rozpowszechniać. Dla Japończyków jest symbolem zdrowego trybu życia i długowieczności. Dodał, że firma Meiji sprzedaje bułgarski jogurt nie tylko w Japonii, ale również w Chinach, Singapurze i Tajlandii.

Obecnie w Japonii firma Meiji Corporation, która produkuje bułgarski jogurt jest popularniejsza niż Danone i Coca-Cola, a 57,5% Japończyków kojarzy Bułgarię właśnie z jogurtem.

 

źródło: actualno.bg

About Paulina Kowalska

KOMENTARZE