Home / Bałkany / Kosowo / Japonia wesprze Orkiestrę Filharmonii Kosowskiej ponad 500 tys. EUR

Japonia wesprze Orkiestrę Filharmonii Kosowskiej ponad 500 tys. EUR

Wiceminister Spraw Zagranicznych Republiki Kosowa, Petrit Selimi oraz szef Biura Japońskiej Agencji Współpracy Międzynarodowej dla Bałkanów (Japan International Cooperation Agency, JICA), Ken Yamada, podpisali 19 września porozumienie dotyczące projektu ulepszenia instrumentów muzycznych w Orkiestrze Filharmonii Kosowskiej. Dzięki dotacji w wysokości 57,6 mln jenów (569,2 tys. EUR), Japonia zapewni jej kluczowe wsparcie.

Po podpisaniu umowy, wiceminister Petrit Selimi podziękował rządowi i narodowi Japonii za wsparcie i ogromną pomoc okazaną Kosowu w ostatnich latach. Wiceminister podkreślił także, że japońskie wsparcie i pomoc były zawsze obecne w Kosowie, a Japonia jako jeden z pierwszych krajów uznała niepodległość Kosowa. Selimi przyznał, że jest dumny z udanej współpracy z jednym z mocarstw świata, dodał również, że Kosowo nigdy nie zapomni o japońskiej pomocy. – Jest to mały krok w długim maratonie przyjaźni między dwoma krajami – powiedział Selimi.

Ken Yamada podziękował wiceministrowi za jego słowa i dodał, że był bardzo szczęśliwy realizując projekt mający na celu promowanie działań Orkiestry Filharmonii Kosowskiej. Yamada obiecał również dalsze wsparcie ze strony swojego kraju i JICA, a także podkreślił, że podpisany projekt jest przykładem współpracy i wysiłku, pokazującym, że muzyka potrafi zacierać wszelkie granice i budować mosty porozumienia między narodami.

 

Źródło: rtv21.tv

About Maria Reptowska

KOMENTARZE