Home / Bałkany / Czarnogóra / Jedyny reprezentant Czarnogóry na ME w Zurychu odpadł w eliminacjach
danijel furtula - cdm.me

Jedyny reprezentant Czarnogóry na ME w Zurychu odpadł w eliminacjach

Danijel Furtula nie zakwalifikował się do finału rzutu dyskiem na 22 Mistrzostwach Europy w Lekkoatletyce w szwajcarskim Zurychu. Swoje drugie wystąpienie na mistrzostwach Starego Kontynentu, najlepszy czarnogórski sportowiec, zakończył w kwalifikacjach, zajmując siedemnaste miejsce – pięć miejsc dalej od pozycji, które prowadziła do finału.
W konkurencji, w której udział brało 30 zawodników, Furtula był dziewiąty w swojej grupie A (piętnastu zawodników), z rzutem na odległość 60,23 metrów oddanym w drugiej serii. Dwudziestodwuletni zawodnik w pierwszej serii rzucił 59,82 m, a w trzeciej 59,69 m. Każdy z trzech rzutów okazał się słabszy od tegorocznego rekordu Furtuli, który wynosił 62,19 m i od rekordu życiowego (64,60 m).
Reprezentant Czarnogóry o dwa miejsca poprawił swoją pozycję w porównaniu do dziewiętnastego miejsca na ME w Helsinkach w 2012 roku. – To dla mnie duża szkoła. Była szansa, żeby dostać się do finału i pozostało trochę żalu, że się nie udało. Mój czas jeszcze przede mną, jestem pewny, że już wkrótce będzie można oglądać finały, w których będę konkurował z najlepszymi na świecie, powiedział Furtula.
Po porażce zawodnika, Czarnogóra została bez przedstawiciela na ME w Zurychu. Przepustkę na mistrzostwa, oprócz Furtuli, otrzymała również specjalizująca się w biegach długich oraz średnich Slađana Perunović, ale wycofała się z powodu kontuzji.
Na najpiękniejszym stadionie lekkoatletycznym na świecie, szwajcarskim Letzigrund Stadion, w zawodach uczestniczy ponad 1400 zawodników ze wszystkich państw członkowskich Europejskiego Stowarzyszenia Lekkiej Atletyki. Mistrzostwa potrwają do 17 sierpnia br.

Źródło: vijesti.me

About Julita Wachowska

Absolwentka filologii serbskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zakochana w głośnym Belgradzie i podróżach.
KOMENTARZE