Home / Polityka / Polityka zagraniczna / Jeremić: Nie ma państwa, które nie szanowałoby Serbii

Jeremić: Nie ma państwa, które nie szanowałoby Serbii

Wystąpienie ministra spraw zagranicznych Serbii Vuka Jeremicia na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Niszu niektóre media zdążyły już nazwać dowodem na jego „psychodeliczny stan” i publikują je pod tytułem „Serbię szanuje cały kosmos”.
Otóż, szef dyplomacji komentując przed zebranymi studentami decyzję o powierzeniu Serbii sterów OBWE w 2015 r., oświadczył że „nie ma na świecie państwa, które nie szanowałoby Serbii, mimo że wśród nich są i takie, których działania skierowane są przeciwko naszym priorytetom zagranicznym oraz takie, które nie są ich entuzjastami”. Oświadczył ponadto, że udzielenie Serbii przewodnictwa w OBWE było poprzedzone niedowierzaniem oraz kpinami niektórych krajów. Jak przystało na ministra dyplomacji, taktownie odmówił sprecyzowania, które z tych państw nie pokładały nadziei w możliwości serbskiej dyplomacji.
– W Wiedniu 56 krajów, od Ameryki i Kanady, przez Europę aż po Rosję i Centralną Azję, głosowało za kandydaturą Serbii – przypomniał Jeremić i dodał, że jest to najlepsza odpowiedź na krytykę polityki zagranicznej jego kraju oraz pytania o serbskie wpływy na świecie.

 

Źródło: e-novine.com

 

About Katarzyna Ingram

KOMENTARZE