Home / Bałkany / Czarnogóra / Jeszcze więcej amerykańskich inwestycji w Czarnogórze
dollars-dolari_seebiz.net

Jeszcze więcej amerykańskich inwestycji w Czarnogórze

Stolica Czarnogóry, Podgorica, intensywnie pracuje nad przygotowaniem dokumentacji przetargowej na realizację dużych projektów infrastrukturalnych, a amerykańscy inwestorzy rozpoznają swój biznes i jeszcze chętniej będą chcieli inwestować w stolicę i całą Czarnogórę, ocenił burmistrz, Slavoljub Stijepović.
16 marca br., Stijepović, spotkał się w Podgoricy z ambasadorem Stanów Zjednoczonych, Margaret Ann Uyehara, z którą, jak ogłoszono z biura relacji publicznych, rozmawiał o kontynuacji udanej współpracy między stolicą, a ambasadą.
Stijepović przypomniał, że Czarnogóra i USA mają dobre i przyjazne stosunki, które, jak zaznaczył, powinny oba kraje dodatkowo wzmocnić i wzbogacić w najbliższej przyszłości. Powiedział również, że z powodu obecnej sytuacji, niektóre projekty planuje się realizować na zasadzie partnerstwa publiczno-prywatnego i w tej dziedzinie amerykańscy inwestorzy są bardzo pożądani jako potencjalni partnerzy Podgoricy.
Uyehara powiedziała, że będzie wspierać i stymulować amerykańskich inwestorów by swój kapitał lokowali właśnie w stolicy Czarnogóry. Oceniła, że Podgorica oferuje duże możliwości by realizować wysokiej jakości pomysły biznesowe. Dodała także, że oczekuje kontynuacji udanej współpracy między Ambasadą Stanów Zjednoczonych, a stolicą.

Źródło: portalanalitika.me

About Julita Wachowska

Absolwentka filologii serbskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zakochana w głośnym Belgradzie i podróżach.
KOMENTARZE