Home / Bałkany / Serbia / Jutro rozpoczęcie Targów Turystycznych w Belgradzie
javolimsrbiju.rs - sajam turizma

Jutro rozpoczęcie Targów Turystycznych w Belgradzie

Już jutro rozpoczną się Międzynarodowe Targi Turystyczne w Belgradzie, które stanowią największą tego typu imprezę w Europie południowo – wschodniej. Targi potrwają do 2 marca. Stolica Serbii będzie gospodarzem targów po raz 36. Organizatorzy zadeklarowali, że udział w nich weźmie ponad tysiąc wystawców z 54 krajów z całego świata. W tym samym czasie odbędą się Międzynarodowe Targi Hotelarskie, Targi Pamiątek oraz Międzynarodowe Targi Wina.

Do krajów, które co roku promują swoje atrakcje na Targach w Belgradzie, w tym roku dołączyły: Argentyna, Algieria, Albania, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Malezja, Iran, Indie, Portugalia i Rumunia. Podczas wystaw zaprezentują się organizacje turystyczne, agencje, touroperatorzy, ośrodki górskie i uzdrowiska, a swoje usługi będą proponować po bardzo atrakcyjnych cenach.

Krajem partnerskim tegorocznych targów jest Indonezja posiadająca ogromny potencjał kulturalny i turystyczny. Ten obejmujący ponad 17 tysięcy wysp archipelag jest 4. krajem pod względem liczby ludności.

Prezes Komitetu Organizacyjnego Targów, Renata Pindžo stwierdziła, że w stosunku do roku 2012 ilość zagranicznych turystów w Serbii wzrosła o 14 procent. W zeszłym roku Serbia osiągnęła ogromny sukces w dziedzinie turystyki, co przyniosło ze sobą również korzyści odczuwalne korzyści finansowe. Turystyczna Organizacja Serbii (Turistička organizacija Srbije) w tym roku stawia na kampanię „Life Style Serbia”, która ma przyciągnąć do kraju młodych turystów. Organizacja na swoim stoisku zorganizuje quiz wiedzowy o Serbii, w którym nagrodą będzie tygodniowa wycieczka.

źródła: novosti.rs, blic.rs, beogradskisajamturizma.rs

About Pamela Rogala

Absolwentka filologii serbskiej na Uniwersytecie A. Mickiewicza w Poznaniu. Fascynują ją procesy społeczne, podróże oraz poznawanie obcych kultur. Szczerze i bezgranicznie zakochana w Serbii.
KOMENTARZE