Home / Bałkany / BiH / Kanał Sport Klub posiadaczem wyłącznych praw do transmisji wydarzeń sportowych w BiH?

Kanał Sport Klub posiadaczem wyłącznych praw do transmisji wydarzeń sportowych w BiH?

 

 

sport club - indikator.ba

W piątek, 15 marca 2013 roku, bh. Rada Radiofonii i Telewizji (Regulatorna agencija za komunikacije – RAK) otrzymała informację od Stowarzyszenia Operatorów  Sieci Kablowych BiH, że serbski oddział koncernu medialnego IKO Media, zabronił emisji meczów Premier League oraz turnieju tenisowego w Indian Wells na terenie BiH. IKO Media, właściciel kanału Sport Klub, tłumaczy ten krok wykupieniem praw do transmisji wyłącznie dla siebie.

 

RAK przypomina, że operatorzy sieci telewizji kablowej są zobligowani do odwołania transmisji programu, jeśli taka decyzję podejmie właściciel praw do niej. Bh. Rada Radiofonii i Telewizji ma sprawdzić, czy IKO Media posiada faktyczne prawa do wyłącznej transmisji programu. Jeśli tak, operatorzy sieci kablowych w BiH będą zmuszeni do zrezygnowania z emitowania tych imprez sportowych.

 

Stowarzyszenie zażądało od organów regulujących rynek w BiH, ustanowienia prawa, które w przyszłości nie dopuściłoby do sytuacji, powodujących tak poważne zakłócenia na rynku. Według Stowarzyszenia, kroki podjęte przez IKO Media mają tylko jeden cel – ustanowienie monopolu w BiH dla kanału Sport Klub, a odpowiedzialność za zaistniałą sytuację ponosi RAK oraz Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

 

Źródło: indikator.ba

 

About Agnieszka Wirkus

KOMENTARZE