Home / Bałkany / Czarnogóra / KE zachęca Czarnogórę do dalszych reform

KE zachęca Czarnogórę do dalszych reform

POBJEDA - pododbor mvp

Czarnogóra uczyniła wymierny postęp w procesie ujednolicania swojego prawodawstwa dotyczącego rynku wewnętrznego i konkurencji z przepisami obowiązującymi w Unii Europejskiej- ocenili przedstawiciele Komisji Europejskiej.

Informację o rezultatach spotkania podało czarnogórskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych i Integracji Europejskiej. Unijni urzędnicy wizytujący w zeszłym tygodniu Podgoricę zachęcali Czarnogórców do kontynuacji reform i śledzenia na bieżąco zmian w prawie unijnym.

Podczas czwartego posiedzenia Podkomitetu Czarnogóry i UE ds. rynku wewnętrznego i konkurencji zajmowano się głównie sprawami postępu w dziedzinie bankowości, ubezpieczeń i innych usług finansowych, prawem o swobodzie działalności gospodarczej, prawem własności intelektualnej i przemysłowej, zamówieniami publicznymi i prawem gospodarczym. Ponadto omawiano najnowsze zmiany w zakresie ochrony konsumentów, ochrony zdrowia, jak również konkurencji i polityki antymonopolistycznej oraz pomocy państwowej.

We wszystkich wymienionych aspektach skupiono się na dostosowywaniu prawa narodowego do standardów obowiązujących w UE.

 

Źródło: gov.me, pobjeda.me

About Krzysztof Kirdzik

Absolwent studiów licencjackich z historii i slawistyki na Uniwersytecie Gdańskim, obecnie kontynuuje studia historyczne. Jego zainteresowania badawcze oscylują wokół historii i kultury Europy-Środkowo Wschodniej w XX wieku. Szczególnie interesuje się dziejami dzisiejszej Chorwacji i Białorusi.
KOMENTARZE