Home / Polityka / Bezpieczeństwo / Kosowo: KFOR daje ultimatum Serbom z północy

Kosowo: KFOR daje ultimatum Serbom z północy

Komendant KFOR-u, generał major Erhard Drews zakomunikował lokalnej społeczności, iż do niedzieli daje się im możliwość samodzielnego usunięcia blokad drogowych i przywrócenia swobodnego ruchu ludności.

Przedstawiciele KFOR-u spotkali się z przedstawicielami czterech gmin, aby przedyskutować usunięcie blokad drogowych w północnej części Kosowa. „Misja KFOR-u ma za zadanie utrzymać spokój i bezpieczeństwo, a także umożliwić swobodne przemieszczanie się swoim oddziałom oraz wszystkim mieszkańcom Kosowa. KFOR nadal będzie to robił zdecydowanie, ale ostrożnie i w sposób bezstronny, zgodnie z naszym mandatem z ramienia ONZ”, podano w oświadczeniu.

Komentując rezultat spotkania, komendant KFOR-u, generał Erhard Drews, powiedział mieszkańcom regionu, iż w ten weekend powinni usunąć wszystkie blokady. „Jesteśmy zadowoleni z tego, iż przedstawiciele lokalnej społeczności za cel postawili sobie usunięcie blokad dróg w sposób bezkonfliktowy, co będzie z korzyścią dla wszystkich”, powiedział generał Drews, który kilka dni temu zapowiedział, że „KFOR nie będzie wiecznie tolerował blokady dróg”.

 

Tekst: zeri.info, tłum. i red. K.D.

About Łukasz Fleischerowicz

KOMENTARZE