Home / Bałkany / BiH / Kolejne wyniki bośniacko-hercegowińskich sportowców z IO w Soczi
Soczi 2014

Kolejne wyniki bośniacko-hercegowińskich sportowców z IO w Soczi

Tanja Karišik zajęła 72. miejsce w biegu narciarskim na 10 km techniką klasyczną, z czasem 41:34.6, co oznacza, że straciła aż 13 minut do zwyciężczyni – Justyny Kowalczyk (czas: 28:17.8). Srebrny medal zdobyła Szwedka Charlotte Kalla, a brązowy Norweżka – Therese Johaug. Był to już drugi występ Tanji w Soczi.

W biatlonie w biegu indywidualnym kobiet na 15 km Tanja Karišik nie była klasyfikowana (złoto zdobyła w nim Darja Domraczawa, srebro – Selina Gasparin, brąz – Nadzieja Skardzina).

Igor Leikert zajął 44. miejsce w superkombinacji mężczyzn (zjazd), złoto zdobył Norweg – Kjetil Jansrud, srebro Czech – Ondřej Bank, a brąz Austriak – Matthias Mayer.

W slalomie Leikert uplasował się na 24. miejscu (superkombinacja mężczyzn), przegrywając ze Szwajcarem (Sandro Viletta), Chorwatem (Ivica Kostelić) i Włochem (Christof Innerhofer).

Mladen Plakalović zajął 82. miejsce w sprincie mężczyzn, gdzie trzy pierwsze miejsca należą do Norwega (Ola Vigen Hattestad), Rosjanina (Siergiej Ustiugow) i Włocha (Federico Pellegrino).

O kolejnych wynikach będziemy was informować.

 

Źródło: klix.ba 1 i 2

About Angelika Zanki

Absolwentka Europeistyki i Slawistyki Zachodniej i Południowej (kroatystyka) na Uniwersytecie Warszawskim, studiowała również na Wydziale Filozoficznym w Zagrzebiu, doktorantka UW. Jej korzenie wywodzą się z Dalmacji, stąd miłość do Chorwacji i zainteresowanie całym regionem. Lubi zajmować się tłumaczeniami i uczeniem chorwackiego. Zainteresowana sytuacją polityczną i gospodarczą Chorwacji oraz Bośni i Hercegowiny, jak i kulturą obu krajów.
KOMENTARZE