Home / Bałkany / Kosowo / Konferencja „Aktywizacja źródeł wzrostu gospodarczego w Kosowie”

Konferencja „Aktywizacja źródeł wzrostu gospodarczego w Kosowie”

 

18 maja w hotelu Swiss Diamond, z okazji 17. rocznicy powstania Instytutu Riinvest, zorganizowano drugą międzynarodową konferencję pod hasłem „Aktywizacja źródeł wzrostu gospodarczego w Kosowie”. Została zadedykowana największemu wyzwaniu, z którym musi zmierzyć się Kosowo – jak zwiększyć dynamikę rozwoju gospodarczego Kosowa, aby zmniejszyć bezrobocie i ubóstwo.

 

W konferencji wzięło udział wiele osobistości ze świata biznesu i nauk ekonomicznych m.in.: autor wielu książek i artykułów dotyczących ekonomii, Michael Landesman, profesor Uniwersytetu Staffordshire w Wielkiej Brytanii, Iraj Hashi oraz profesor Uniwersytetu w Lublanie, Mojmir Mrak. Przedstawili prace badawcze, prezentujące najnowszą wiedzę i doświadczenia związane z aktywizacją zasobów gospodarczych. Ważnym celem konferencji było również promowanie w Kosowie działań badawczych zajmujących się rozwojem gospodarczym i społecznym, a także wzmocnienie więzi i partnerstwa kręgów akademickich, ekspertów ds. rozwoju gospodarczego i organizacji międzynarodowych.

 

Na konferencji była obecna prezydent Kosowa, Atifete Jahjaga, która po powitaniu gościu przez dyrektora Instytutu Riinvest, Sejdiego Osmaniego, wygłosiła mowę wstępną.

 

Źródła: telegrafi.com, riinvestinstitute.org

About Maria Reptowska

KOMENTARZE