Home / Bałkany / Kosowo / Konferencja „Inwestycje i możliwości handlowe Kosowa” w Szwajcarii

Konferencja „Inwestycje i możliwości handlowe Kosowa” w Szwajcarii

W piątek, 26 października w Lozannie, odbyła się konferencja „Inwestycje i możliwości handlowe w Kosowie”, zorganizowana przez kosowską Agencję  Promocji Inwestycji, Szwajcarską Izbę Handlową i Inicjatywę Gospodarczą dla Kosowa (Economic Initiative for Kosovo, ECIKS), w ramach akcji promowania Kosowa w krajach europejskich i USA.

Na konferencji, która spotkała się z dużym zainteresowaniem szwajcarskich inwestorów, przedstawiono dotychczasowe osiągnięcia Kosowa, w zakresie poprawy środowiska inwestycyjnego. Zaprezentowano projekty prywatyzacyjne oraz reformy, przeprowadzane przez rząd, w celu wzmocnienia sektora prywatnego. Omówiono także potencjał inwestycyjny sektorów energetycznego i telekomunikacyjnego wpływ kosowskiej diaspory na rozwój gospodarczy państwa.

W drugiej części konferencji, przewodniczący Agencji ds. Promocji Inwestycji w Kosowie, Valdrin Lluka przedstawił możliwości inwestycyjne, oferowane przez państwo oraz zachęcił szwajcarskich przedsiębiorców do zainwestowania w projekty, realizowane przez rząd Kosowa, m.in. plan rozwoju  Brezovicy.

Kolejna konferencja, promująca możliwości inwestycyjne Kosowa, odbędzie się 29 i 30 października w Holandii.

 

Źródło: telegrafi.com, kosova.info

About Sylwia Zapalska

KOMENTARZE