Home / Bałkany / Czarnogóra / Koniec marzeń o mistrzostwie. Czarnogórki zatrzymane w ćwierćfinale
piłka ręczna Czarnogóra - rtcg.me

Koniec marzeń o mistrzostwie. Czarnogórki zatrzymane w ćwierćfinale

Czarnogórskie piłkarki ręczne zostały pokonane przez reprezentację Norwegii w walce o półfinał Mistrzostw Świata w Piłce Ręcznej Kobiet, rezultatem 26:25 (13:11).

Mimo wielkiej woli walki i chęci zwycięstwa, „lwice” nie zakwalifikowały się w środę 16 grudnia br., do grupy czterech najlepszych drużyn w mistrzostwach odbywających się w Danii.
W Sydbank Arenie, w Kolding, to Norweżki mogły w środowy wieczór świętować. Zdecydowały o tym głównie skandynawski spokój i fakt, że to zwyciężczynie miały na trybunach dużo większe wsparcie kibiców. Reprezentantki Norwegii lepiej wykorzystywały czas grając w przewadze i były bardziej skupione.
Czarnogórki po wyczerpującym spotkaniu były rozczarowane, ale jednocześnie świadome popełnionych błędów. – Nie przypominałyśmy dzisiaj siebie, to nie była drużyna z poprzednich spotkań. Za bardzo chciałyśmy wygrać, atak nie pracował. W niektórych momentach grałyśmy świetnie, ale chwilami byłyśmy bezradne, powiedziała Katarina Bulatović z reprezentacji Czarnogóry.
Najskuteczniejsze w spotkaniu z Norweżkami były Majda Mehmedović i Jovanka Radičević (każda z nich zdobyła 6 goli).
Kapitan reprezentacji, Marija Jovanović powiedziała, że przeciwko drużynie takiej jak Norwegia nie można robić tylu błędów. – Przy tak wielu straconych podaniach nie ma szans na pokonanie Skandynawek. One z meczu na mecz są coraz lepsze, ta forma wciąż rośnie. Dzisiaj w kluczowych momentach nam brakowało koncentracji. Na pewno mogłyśmy zrobić więcej, ale przy takiej ‘maszynie’, jaką jest Norwegia, potrzeba było dwa razy tyle ile pokazałyśmy dzisiaj. Ta przegrana to okropne uczucie, jestem pewna, że dzisiaj cała Czarnogóra była z nami i to z powodu kibiców jest mi najbardziej przykro, powiedziała ze łzami w oczach.
Selekcjoner Czarnogóry, Dragan Adžić, powiedział po meczu, że gratuluje Norwegii. – Dziś wieczorem ta reprezentacja była silniejsza i miała więcej szczęścia, dodał.

Czarnogóra zagra w piątek w walce o miejsca od piątego do ósmego w meczu przeciwko Dunkom, które w ostatnim ćwierćfinałowym meczu pokonane zostały przez Rumunię rezultatem 30:31. Wcześniej miejsca w najlepszej czwórce zapewniły sobie Polska i Holandia, które zagrają przeciwko sobie o miejsce w finale.

Źródło: rtcg.me 1 i 2

About Julita Wachowska

Absolwentka filologii serbskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zakochana w głośnym Belgradzie i podróżach.
KOMENTARZE