Home / Bałkany / Chorwacja / Koreańskie reality show w Chorwacji

Koreańskie reality show w Chorwacji

 

Ostatnio w dalekiej Korei Południowej coraz większym zainteresowaniem cieszy się Chorwacja. Powodem tego, jak podaje portal Croatia week, jest zrealizowany w Chorwacji popularny koreański reality show „The Romanitic In Croatia”. Romantyczna pogoń za miłością pięciu młodych Koreańczyków i pięciu Koreanek w scenerii chorwackich miast stała się świetną reklamą dla chorwackiej turystyki. Materiał do programu powstawał w kilku miejscach. W ciągu dziesięciodniowej podróży po Chorwacji ekipa filmowa odwiedziła Zagrzeb, Plitvice, Dubrownik i Split.

 

Chorwacja czterokrotnie w tym roku prezentowała się na największych koreańskich targach turystyki KOTFA World Travel Fair w Seulu. Po raz pierwszy też w targach udział wzięła Wspólnota Turystyczna Zagrzebia i od razu zdobyła nagrodę The Best Tourism Publicity Award za najlepszą prezentację.

 

– W porównaniu z poprzednimi latami można zauważyć, że coraz więcej turystów z Korei odwiedza Chorwację, a i wiedza koreańskich gości na temat tego kraju jest większa  – powiedział Eduard Tripković Katayama, dyrektor japońskiej siedziby Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej w Tokio.

Rezultatem wzmożonego zainteresowania Chorwacją mają być nowe loty czarterowe na linii Seul–Zagrzeb, których do tej pory było już sześć.

 

Źródło: novilist.hr

About Joanna Nowak

...
KOMENTARZE