Home / Bałkany / Kosowo / Kosowo: Arta Dobroshi laureatką nagrody Shooting Stars 2013

Kosowo: Arta Dobroshi laureatką nagrody Shooting Stars 2013

źródło-yllpress.com

W poniedziałkowy wieczór podczas festiwalu Berlinale w Berlin Palace odbyła się ceremonia wręczenia nagród dla najlepszych młodych aktorów w Europie. Arta Dobroshi została uhonorowana nagrodą Shooting Stars, stając się w ten sposób pierwszą aktorką pochodzącą z Kosowa, która zdobyła ten tytuł. Wcześniej, w roku 2011, nagrodę tę zdobył Albańczyk Nik Xhelilaj.

Talent Dobroshi został doceniony przez zgromadzone na festiwalu jury, w skład którego wchodzili: producentka z Niemiec, Bettina Brokemper, francuski dziennikarz, Thierry Cheze, brytyjska reżyserka, Jina Jay, włoska aktorka, Alba Rohrwacher oraz scenarzystka i reżyserka z Bośni, Jasmila Žbanić.

Oprócz kosowskiej aktorki, tytuł Shooting Star zdobyli: Mikkel Boe Folsgaard z Danii, Laura Birn z Finlandii, Christa Theret z Francji, Saskia Rosendahl z Niemiec, Luca Marinelli z Włoch, Ada Condeescu z Rumunii, Jure Henigman ze Słowenii, Hermina Lukac ze Szwecji oraz Carla Juri ze Szwajcarii.

Jury wyraziło zdanie, że podjecie decyzji na tegorocznym festiwalu było niezwykle trudne. Dyrektor Žbanić powiedziała, że widząc talent młodych aktorów, jest pełen nadziei jeśli chodzi o przyszłość kina europejskiego.

Shooting Stars to specjalny program stworzony przez organizację European Film Promotion, którego celem jest promowanie młodych i utalentowanych aktorów europejskich.

 

Źródło: yllpress.com

About Maria Reptowska

KOMENTARZE