Home / Bałkany / Kosowo / Kosowo: Doradca inwestycyjny pomoże w realizacji planu rozwoju Brezovicy

Kosowo: Doradca inwestycyjny pomoże w realizacji planu rozwoju Brezovicy

Międzyministerialny Komitet Sterujący, zajmujący się wykonywaniem procedur związanych z realizacją planu rozwoju ośrodka turystycznego Brezovica, podjął decyzję o zatrudnieniu wyspecjalizowanego doradcy inwestycyjnego.

Rozwój centrum narciarskiego jest strategicznym celem nie tylko dla gminy Shtërpcë (serb. Štrpce), ale dla całego Kosowa. W latach 70., centrum należało do najlepszych ośrodków narciarskich w regionie, niestety od tego czasu nie dokonano tam żadnych inwestycji. Plan rozwoju przewiduje jednak jego modernizację i rozbudowę, co pozwoli Kosowu stać się w tym zakresie konkurencją dla Macedonii i Bułgarii. Ponadto zakłada on rozbudowanie letniej oferty centrum, dzięki czemu stanie się ono całorocznym ośrodkiem turystycznym i zapewni miejsca pracy nie tylko w sezonie zimowym.

Minister handlu i przemysłu, Mimoza Kusari-Lila, która jest jednocześnie przewodniczącą Międzyministerialnego Komitetu Sterującego ma nadzieję, że zatrudnienie wykwalifikowanego doradcy pomoże w przyciągnięciu inwestorów i jest dobrym krokiem w kierunku realizacji planu rozwojowego Brezovicy.

 

Źródło: orainfo.com

About Maria Reptowska

KOMENTARZE