Home / Bałkany / Kosowo / Kosowo: Film „Kolona” zdobył nagrodę publiczności na Warsaw Film Festival

Kosowo: Film „Kolona” zdobył nagrodę publiczności na Warsaw Film Festival

Film „Kolona” („Kolumna”) w reżyserii Ujkana Hysaja, zdobył nagrodę publiczności w kategorii filmów krótkometrażowych na 28. Warszawskim Festiwalu Filmowym, który trwał w dniach 12–21 października.

Film, który swoją światową premierę miał podczas festiwalu Melbourne International Film Festival w Australii, został zrealizowany przy współpracy Kosowskiego Centrum Kinematografii (Qendra Kinematografike e Kosovës, QKK) z prisztińską firmą produkcyjną Ajo Pictures. Autorem scenariusza jest Besian Hysaj, natomiast dyrektorem zdjęć – Samir Karahoda. W filmie występują: Sunaj Raça, Arbnesha Grabovci, Irena Cahani, Don Raça, Enis Krapi, Vlado Jovanovski, Bislim Muqaj.

Film opowiada historię kosowskiej rodziny, która podczas wojny w 1999 r. postanawia uciec z kraju. Po drodze Adem wraz z rodziną zostaje zatrzymany przez serbskie wojsko i jest zmuszony podjąć jedną z najtrudniejszych decyzji w swoim życiu.

W najbliższym czasie „Kolona” weźmie udział także w Izmir Short Film Festival w Turcji, InterFilm Fest w Niemczech oraz w Asiana Short Film Fest w Korei Północnej.

Zwiastun filmu „Kolona”

 

Źródło: zeri.info

About Maria Reptowska

KOMENTARZE