Home / Gospodarka / Kosowo: Granty dla młodych przedsiębiorców

Kosowo: Granty dla młodych przedsiębiorców

granty dla przedsiębiorców - koha.net

Ministerstwo Kultury, Młodzieży i Sportu oraz Banku Światowego ogłosiło 192 młodych beneficjentów grantów, przeznaczonych na realizację projektów małych przedsiębiorstw, o łącznej wartości ok. 500 tys. EUR.  Beneficjenci otrzymali od 2 tys. do 3,5 tys. EUR.

Njomza Rexhepaj, reprezentująca organizację pozarządową KS-Kosova, która realizowała projekt, powiedziała, że do przedstawienia własnych pomysłów zachęcano kobiety, niepełnosprawną młodzież oraz osoby pochodzące z terenów wiejskich, lub przynależące do mniejszości narodowych. Projekt cieszył się dość dużym zainteresowaniem, ze strony młodych ludzi. Do komisji wpłynęło ok. 1 tys. aplikacji, z których wybrano 192 laureatów. Przyznała, że wiele z nich było przygotowanych w sposób rzetelny i szczegółowy.

Natomiast minister kultury, Memli Krasniqi dodał, że dotacje pomogą nie tylko 192 beneficjentom, ale także wielu innym osobom, które będą mogły znaleźć zatrudnienie w nowopowstałych przedsiębiorstwach. Ponadto, wpłyną na zwiększenie konkurencyjności na rynku, a co za tym idzie, na rozwój gospodarki.

Źródło: telegrafi.com, koha.net

About Sylwia Zapalska

KOMENTARZE