Home / Bałkany / Kosowo / Kosowo: Granty dla młodych przedsiębiorców

Kosowo: Granty dla młodych przedsiębiorców

granty dla przedsiębiorców - gazetaexpress.com

Centrum Innowacji w Kosowie (Qendra e Inovacioneve në Kosovë, ICK)przyznało dotacje dla sześciu młodych przedsiębiorców z Kosowa na rozwój innowacyjnych projektów i biznesów, ze szczególnym uwzględnieniem technologii informacyjnych i komunikacyjnych. Każdy z beneficjentów otrzymał 4 tys. USD. Granty zostały ufundowane przez USAID oraz rząd norweski

Dyrektor misji USAID w Kosowie, Maureen A. Shaukat, przy tej okazji powiedziała, że jednym z głównych celów USAID od 1999 roku był rozwój sektora prywatnego, poprzez poprawę warunków prowadzenia działalności oraz zapewnienie możliwości stworzenia własnego biznesu młodzieży i kobietom.

– USAID wspiera grupy marginalizowanych i stara się zapewnić im możliwość rozwoju w zakresie przedsiębiorczości. Nowy biznes to więcej miejsc pracy, a także zachętą dla innych przedsiębiorców – powiedziała.

Centrum Innowacji w Kosowie został ustanowione przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych Norwegii. Zdaniem obecnego na uroczystości zastępcy ambasadora Norwegii w Kosowie, Jona Hansena, celem ICK jest tworzenie nowych miejsc pracy, poprzez wspieranie młodych przedsiębiorców.

Beneficjentami grantów jest sześć firm z Kosowa: ION Coders, Aranea Netëorks, Creative Group, Smart Squared, Eduapps dhe Punëtoria. Ich właściciele twierdzą, że otrzymane dotacje przyspieszą rozwój przedsiębiorstw i wpłyną na stan bezrobocia w państwie.

 

Źródło: telegrafi.com, gazetaexpress.com

 

About Sylwia Zapalska

KOMENTARZE