Home / Gospodarka / Kosowo: Konkurs na rzecz wspierania młodych przedsiębiorców

Kosowo: Konkurs na rzecz wspierania młodych przedsiębiorców

MłodziPrzedsiębiorcyWKosowie.koha.net

W czwartek, 7 lutego br. w Prisztinie, odbył się konkurs zorganizowany przez Agencję Wspierającą Młodych Przedsiębiorców (Encouraging Young Entrepreneurs, EYE), mający na celu wyłonienie osób młodych, ambitnych i przedsiębiorczych. Autorzy najbardziej innowacyjnych pomysłów, przy wsparciu i pomocy EYE, rozpoczną zakładanie własnych firm.

Pomysłodawca i założyciel EYE, Vllaznim Xhiha podkreślił, iż konkurs ma na celu utworzenie międzynarodowych i dobrze prosperujących firm w Kosowie, które będą w stanie zapewnić liczne miejsca pracy we wszystkich sektorach kosowskiej gospodarki.

Tymczasem ambasador Norwegii w Kosowie, Jan Braathu zaznaczył, iż Kosowo ma potencjał gospodarczy i wiele możliwości, aby osiągnąć sukces w sektorze przedsiębiorczości. Wyraził także swoje zadowolenie z przeprowadzonego konkursu, który cieszył się dużym zainteresowaniem.

Konkurs był podzielony na trzy etapy. Po pierwszych dwóch etapach, złożonych z prezentacji swoich pomysłów na udany biznes i szczegółowej relacji na temat realizacji każdego z nich, uczestnicy napisali biznesplany. Po wyłonieniu laureatów przez komisję, pozostali uczestnicy mieli szansę na rozmowę z inwestorami, podczas której mogli uzyskać cenne rady i w efekcie zrealizować swoje innowacyjne projekty, m.in. dzięki pozyskaniu kapitału.

 

Źródło: koha.net, botasot.info

About Ewelina Górzkowska

KOMENTARZE