Home / Bałkany / Kosowo / Kosowo ma bogate zasoby naturalne oraz ludzkie

Kosowo ma bogate zasoby naturalne oraz ludzkie

Minister Pracy i Opieki Społecznej, Nenad Rašić spotkał się dziś z ministrem Polityki Rodzinnej i Społecznej, Fatmą Şahin, ambasadorem Turcji w Kosowie, Songul Ozan oraz innymi przedstawicielami. Podczas spotkania Rašić omówił możliwości rozwoju współpracy między dwoma ministerstwami oraz wsparciu instytucjonalnym, które Turcja może zaoferować Kosowu, aby poprawić wiele kwestii, które mają na celu dobrobyt obywateli. Şahin podziękowała ministrowi za serdeczne przyjęcie jej całej delegacji i obiecała, że Turcja na pewno wesprze Kosowo w jego odbudowie, podkreślając, iż Kosowo jest krajem z bogatymi zasobami naturalnymi i ludzkimi.

- Podobnie jak w przeszłości także obecnie będziemy brać udział w odbudowie Kosowa i zawsze jesteśmy gotowi do współpracy z Ministerstwem Pracy i Opieki Społecznej – dodała Şahin.

Minister Rašić wyraził podziękowanie za przybycie tureckiej delegacji. Dodał też, iż ma nadzieję na współpracę w przyszłości, która umożliwi wymianę doświadczeń  i wielu innych obszarów związanych z kwestiami społecznymi.

Źródło: kosova-sot.info

About Aleksandra Pawlaczyk

KOMENTARZE