Home / Bałkany / Albania / Kosowo na targach turystycznych w Albanii

Kosowo na targach turystycznych w Albanii

W dniach 25 – 27 kwietnia miały miejsce w Tiranie targi „Turystyczna Albania 2012”, w których brało udział ok. 70 operatorów turystycznych z Albanii, Czarnogóry i Macedonii. Ponadto zaprezentowały się na nich 33 kosowskie firmy z branży turystycznej.

 

Turystyka jest strategicznym sektorem gospodarki Albanii, dlatego, jak zapewnił zastępca ministra turystyki Albanii, Abaz Hado, ciągle prowadzone są szerokie działania w celu jej rozwoju. Przykładem tego są przeprowadzone targi, będące doskonałą możliwością promowania Bałkanów Zachodnich jako zintegrowanej jednostki turystycznej.

 

Na ceremonii otwarcia obecny był przewodniczący Kosowskiego Stowarzyszenia Turystyki Alternatywnej (SHTAK), Baki Hoti oraz zastępca ministra handlu i przemysłu, Cüneyd Ustaibo.

 

- Targi te są bardzo ważne dla firm kosowskich, gdyż prócz prezentacji swoich ofert turystycznych, mają okazję wymienić się kontaktami w celu rozpoczęcia współpracy z firmami z całego regionu – podkreślił Hoti.

 

Tymczasem na konferencji dla mediów minister turystyki Albanii, Aldo Bumçi podał, że w ciągu ostatnich dwóch lat procentowy wzrost liczby turystów odwiedzających Albanię był większy niż w Grecji. W ciągu 2011 roku odwiedziło Albanię 4,1 mln osób, a 40% z nich zrobiło to podczas lipca i sierpnia.

 

Źródła: koha.net, lajmeshqip.com, rtvfan.net

About Maria Reptowska

KOMENTARZE