Home / Bałkany / Kosowo / Kosowo: Nowy znaczek pocztowy „Bohater narodowy – Enver Zymberi”

Kosowo: Nowy znaczek pocztowy „Bohater narodowy – Enver Zymberi”

Filatelistyka Poczty Kosowskiej wydała nową serię znaczków pocztowych o tytule „Bohater narodowy – Enver Zymberi” oraz uroczyście otworzyła wystawę znaczków pocztowych z lat 2000-2011. Enver Zymberi urodził się 03.04.1979 we wsi Dubovc w gminie Vushtrri. Był członkiem UÇK [Ushtria Çlirimtare e Kosovës – Armia Wyzwolenia Kosowa, przyp. red.] w 138 brygadzie „Agim Ramadani”. Do kosowskiej policji dołączył w 2000 r.

– Od dnia dzisiejszego, Enver Zymberi dostanie jeszcze jedną funkcję, mianowicie będzie ambasadorem honoru. Poprzez znaczki pocztowe zaprezentuje Republikę Kosowa na całym świecie – podkreśla Blerim Krasniqi, dyrektor Poczty w Kosowie podczas ceremonii. Szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Kosowa dodaje, iż emisja znaczków poświęconych tej postaci, dowodzi, że praca i zaangażowanie uczyniły go nieśmiertelnym.
– Praca policjantów jest szanowana i doceniana przez wszystkich, także decyzja PTK [Posta dhe Telekomi i Kosovës – Poczta i Telekomunikacja Kosowa, przyp. red.] w sprawie wydania znaczków bohatera narodowego wspaniale oddaje mu cześć i szacunek, w pięć miesięcy po jego stracie – zaznacza Bajram Rexhepi, minister Spraw Wewnętrznych Kosowa.
Ojciec Envera Zymberiego przyznaje, że znaczki wypromowane przez PTK to wielki zaszczyt, który przypada jego synowi, przedstawiający jego oddanie i lojalność wobec prawa i porządku. Pełniący obowiązki dyrektora PTK podarował ojcu bohatera narodowego wizerunek znaczka pocztowego wydanego w srebrze, podkreślając fakt, że ten symboliczny prezent jest darem wdzięczności PTK wobec bohatera i jego czynów. Jednocześnie została zaprezentowana praca Filatelistyki Poczty Kosowskiej.

Tekst: kosova-sot.info, zdjęcie: knninfo.com, tłum. i red. Aleksandra Pawlaczyk

About Karolina Dargiel

KOMENTARZE