Home / Bałkany / Kosowo / Kosowo: Otwarcie międzynarodowych targów AGROKOS 2012

Kosowo: Otwarcie międzynarodowych targów AGROKOS 2012

29 października 2012 r. w Pałacu Młodzieży w Prisztinie rozpoczęła się dwunasta edycja Międzynarodowych Targów Agrobiznesu, Żywności i Napojów AGROKOS 2012, które potrwają do 1 listopada. Od tego roku targom towarzyszy także Food and Drink Fest. Jest to festiwal żywności oraz napojów alkoholowych i bezalkoholowych, który po raz pierwszy odbywa się w Kosowie.

Targi AGROKOS, które mają już w Kosowie solidną tradycję organizacyjną, przyczyniają się do wzrostu konkurencyjności kosowskich produktów, nie tylko na rynku wewnętrznym, lecz także poza granicami kraju. W ramach tego wydarzenia organizowane są również seminaria i konferencje o charakterze naukowym, na których poruszane są kluczowe dla rolników i przedsiębiorców kwestie dotyczące zwiększenia konkurencyjności ich produktów.

Organizatorem targów jest Congress & Event Organization (CEO) – kosowskie przedsiębiorstwo, które od tego roku jest członkiem Światowego Stowarzyszenia Przemysłu Targowego (UFI), będącego największą organizacją w branży targowej na świecie.

 

Źródło: koha.net

About Maria Reptowska

KOMENTARZE