Home / Bałkany / Kosowo / Kosowo: Podsumowanie „Tygodnia Biznesu Narodowego”

Kosowo: Podsumowanie „Tygodnia Biznesu Narodowego”

W czwartek, 6 grudnia br. w Skopju, odbyło się spotkanie podsumowujące realizowany przez ponad pół roku projekt „Tydzień Biznesu Narodowego”, mający na celu promocję albańskich produktów w 5 państwach zamieszkanych przez Albańczyków. Podczas spotkania Izba Gospodarcza Macedonii oraz Kosowski Sojusz Biznesu (AKB) ogłosili listę 10 najlepszych albańskich firm.

Przewodniczący Kosowskiego Sojuszu Biznesu (AKB), Agim Shahini wyraził swoje zadowolenie z pomyślnej realizacji projektu, który zachęcił obywateli do wybierania wysokojakościowych albańskich produktów narodowych i zniósł wszelkie bariery we współpracy między państwami.

Minister gospodarki Macedonii, Valon Saraçini podziękował przedsiębiorstwom za zaangażowanie i wsparcie, biorąc udział w „Tygodniu Biznesu Narodowego”, podkreślając, iż wpłynie to na rozwój dalszej współpracy między krajowymi producentami, która przyczyni się do wzrostu eksportu albańskich towarów.

„Tydzień Biznesu Narodowego” odbył się w Kosowie, Albanii, Czarnogórze, Macedonii i Serbii, w ramach obchodów 100-lecia proklamowania niepodległości przez Albanię.

Źródło: koha.net, kosova.info

About Ewelina Górzkowska

KOMENTARZE