Home / Bałkany / Kosowo / Kosowo: Powstanie unia łącząca rolników

Kosowo: Powstanie unia łącząca rolników

Ministerstwo Rolnictwa i Inicjatywa na Rzecz Rozwoju Rolnictwa (Iniciativa për Zhvillimin e Bujqësisë në Kosovë, przyp. red.) podpisały memorandum ws. współpracy w realizacji projektu „Edukacja i konsolidacja rolników w Kosowie”, którego celem jest organizacja rolników i stworzenie wspólnej unii wszystkich stowarzyszeń, działających w dziedzinie rolnictwa.

Minister Rolnictwa, Blerand Stavileci, podkreślił znaczenie organizacji rolników i zapewnił, że Ministerstwo Rolnictwa jest skłonne poprzeć każdą inicjatywę, która prowadzi do pozytywnych zmian i usprawnienia procesów w sektorze rolnym.

Za realizację projektu będzie odpowiedzialna Inicjatywa na Rzecz Rozwoju Rolnictwa. Do jej zadań będzie należała pomoc w sporządzeniu statutu unii rolników, przygotowanie procedur i pomoc w stworzeniu organów niezbędnych do jej funkcjonowania. Ponadto, zajmie się ona organizacją wizyt studyjnych, nawiązywaniem kontaktów z różnymi organizacjami pozarządowymi w krajach UE, a także organizacją konferencji ze stowarzyszeniami rolników z państw Bałkanów Zachodnich.

 

Źródło: koha.net

 

About Karolina Dargiel

KOMENTARZE