Home / Bałkany / Kosowo / Kosowo: Premier Thaçi na otwarciu Forum Ekonomicznego w Budapeszcie

Kosowo: Premier Thaçi na otwarciu Forum Ekonomicznego w Budapeszcie

Premier Kosowa, Hashim Thaçi wraz z premierem Węgier, Viktorem Orbánem dokonali w środę otwarcia Forum Ekonomicznego w Budapeszcie. Celem forum, na które przybyli wysocy urzędnicy rządowi oraz przedstawiciele biznesu z obu krajów, jest przyciągniecie inwestycji zagranicznych oraz podpisanie porozumienia o współpracy między instytucjami Kosowa i Węgier.

Premier Thaçi wygłosił przemówienie, w którym poinformował o osiągnięciach rządu Republiki Kosowa w celu wzmocnienia sektora prywatnego oraz podał najważniejsze powody do inwestowania w Kosowie.

Premier Węgier, Viktor Orbán wyraził radość z organizacji forum, a także zapowiedział wsparcie instytucjonalne dla przedsiębiorstw zainteresowanych inwestowaniem w Kosowie.

Podczas forum podpisano porozumienie o współpracy pomiędzy Urzędem Celnym Kosowa a Urzędem Skarbowym i Celnym Węgier, Kosowską Agencją Promocji Inwestycji a Węgierską Agencją Inwestycji i Rynku oraz między Kosowską Izbą Gospodarczą a Węgierską Izbą Gospodarki i Przemysłu.

Organizacja Forum Ekonomicznego jest częścią strategii rządu Kosowa, której celem jest przyciąganie zagranicznych inwestycji. Fora tego typu będą również organizowane w innych krajach.

Źródło: telegrafi.com

About Maria Reptowska

KOMENTARZE