Home / Bałkany / Kosowo / Kosowo: Prezentacja atrakcji turystycznych Prizrenu w “360 stopniach”

Kosowo: Prezentacja atrakcji turystycznych Prizrenu w “360 stopniach”

Wydział Rozwoju Gospodarczego i Turystyki Gminy Prizren [Drejtoria e Zhvillimit Ekonomik dhe Turizmit të Komunës së Prizrenit – przyp. red.] zapewnia, że projekt panoramy wirtualnej miasta zmierza ku finalizacji. Projekt ten wywołał wiele kontrowersji z powodu wysokiej sumy przeznaczonych na ten cel środków. Według kierowników, zostanie on oddany do użytku w ciągu kilku tygodni i umożliwi to całkowitą prezentację Prizrenu na stronie internetowej, gdzie odwiedzający będą mogli oglądać zabytki i detale wewnątrz nich z możliwością obrotu o 360°.

– Celem strony internetowej ‘Prizren 360 stopni’ będzie promocja atrakcji turystycznych miasta w kraju i za granicą. Wyżej wymieniona strona zgromadzi w sobie cały potencjał turystyczny Gminy Miasta Prizren, powiedział naczelnik WRGiT, Shend Kabashi. Uważa on, że trzeba włożyć niemało wysiłku w pokazanie wszystkich budynków zabytkowych w 360-stopniowej skali, których zdjęcia będą później pomocne w tworzeniu pocztówek i innych produktów turystycznych, z czego władza lokalna będzie mogła czerpać zyski.

Atif Bashani, realizator tego projektu z ‘GIS D&A Center Kosovo’, zaznaczył natomiast, że taka strona internetowa jest unikatowa na terenie całego Kosowa, ponieważ każdy obiekt zostanie zaprezentowany z widokiem w 360 stopniach. Dostępne będą również przydatne informacje na temat zakwaterowania, wyżywienia, kultury, mapy turystycznej i wydarzeń.

Całkowita wartość projektu wynosi 28 tysięcy euro.

 

Tekst: kohaditore.com, tłum. i red. Grzegorz Kacprzyk

About Łukasz Fleischerowicz

KOMENTARZE