Home / Polityka / Bezpieczeństwo / Kosowo: Propozycja wprowadzenia wiz dla obcokrajowców

Kosowo: Propozycja wprowadzenia wiz dla obcokrajowców

- Na całym świecie istnieją różnego rodzaju zagrożenia, takie jak handel bronią, przemyt narkotyków, czy ludzi. W celu zapobiegania tym zjawiskom i zwalczania ich powinno wprowadzić się obowiązek wizowy dla obywateli zagranicznych, którzy noszą się z zamiarem przyjazdu do Kosowa - stwierdził wiceminister spraw wewnętrznych Republiki Kosowa, Izmi Zeka.

Na forum Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie dyskutowano o sprawach związanych z przestępczością zorganizowaną oraz zagrożeniami, jakie występują w Kosowie i regionie. W forum wzięli udział wiceminister spraw wewnętrznych, Izmi Zeka, przedstawiciele ICITAP-u [International Criminal Investigative Training Assistance Program – przyp.red.], EULEX-u oraz wyżsi urzędnicy Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.

Wiceminister Zeka podał do wiadomości, iż udało mu się zakończyć projekty dotyczące cudzoziemców i uchodźców. Ponadto oznajmił, że strategicznym interesem będzie dostęp do bazy danych Interpolu, Europolu, Fronteksu i innych mechanizmów zajmujących się obcokrajowcami. Na forum podjęto także inne tematy, w szczególności te dotyczące obrony obywateli kraju i możliwości przeciwdziałania zjawiskom mającym negatywny wpływ na życie mieszkańców Kosowa.

 

Tekst: knninfo.com, tłum. i red. Aleksandra Pawlaczyk

About Łukasz Fleischerowicz

KOMENTARZE