Home / Gospodarka / Inwestycje / Kosowo: „Raiffeisen Bank” kupił nowe budynki w Prisztinie

Kosowo: „Raiffeisen Bank” kupił nowe budynki w Prisztinie

„Raiffeisen Bank” i „ENK Invest Group” podpisały umowę na zakup siedziby „Raiffeisen” w Prisztinie. Zarząd „Raiffeisen Bank International” (RBI) zatwierdził kupno nowego kompleksu w budynku „ENK Invest Group”, który będzie stanowił centralne biuro „Raiffeisen Bank” w Kosowie.

– Decyzja w sprawie zakupu centrali po raz kolejny wskazuje na zainteresowanie „Raiffeisen Bank” Kosowem, a to przyczyni się do wzrostu rozwoju lokalnych przedsiębiorstw oraz gospodarki – skomentował Robert Wright, dyrektor wykonawczy „Raiffeisen Bank” w Kosowie.
Dział Zarządzania Nieruchomościami z siedzibą w Wiedniu przejmie odpowiedzialność za projekt budowlany. – Jestem niezwykle zadowolony, że „Raiffeisen Bank” w Kosowie będzie jednym z inwestorów z siedzibą w zespole ENK. Fakt ten potwierdza, że Kosowo należy do najbardziej atrakcyjnych krajów na Bałkanach w zakresie inwestycji – stwierdził Edmond Kërliu, dyrektor wykonawczy „ENK Invest Group”. Obecnie pracownicy biura centralnego „Raiffeisen Bank” pracują w 4 budynkach w Prisztinie. Nowe miejsce przyczyni się do stworzenia przyjemnego i bardziej efektywnego środowiska pracy, na parterze powstanie specjalny oddział dla klientów. Strategią banku jest zaistnienie na rynku jako najlepszy pracodawca w Kosowie.

Tekst: koha.net, tłum. i red. Aleksandra Pawlaczyk

About Karolina Dargiel

KOMENTARZE