Home / Bałkany / Kosowo / Kosowo: Ruszył etap składania wniosków o przyznanie dotacji rolniczych

Kosowo: Ruszył etap składania wniosków o przyznanie dotacji rolniczych

Ministerstwo Rolnictwa ogłosiło, że rozpoczęto okres przyjmowania wniosków o przyznanie dotacji rolniczych. Wszyscy rolnicy, którzy spełniają warunki opublikowane w prasie oraz na oficjalnej stronie ministerstwa, mogą składać wnioski o dotacje dla hodowców krów mlecznych, owiec i kóz, a także po raz pierwszy dla hodowców pszczół.

Rolnicy mogą ubiegać się również o dotacje na inwestycje w sektorze ogrodniczym, dotyczące zakładania sadów, pól winogron stołowych oraz szklarni warzywnych. Poza tym mogą otrzymać dotacje na wymianę, rozbudowę i poprawę infrastruktury gospodarstwa.

Rozszerzenie zakresu wsparcia i aktywacja wszystkich środków na rozwój sektora rolniczego należą do głównych celów Ministerstwa Rolnictwa. Oprócz dotychczasowego wsparcia sektora hodowli zwierząt, ogrodniczego i zbożowego, w tym roku po raz pierwszy zostanie dofinansowana także produkcja nasion zbóż, kukurydzy oraz uprawy słonecznika i rzepaku.

Okres składania wniosków dotyczących tych segmentów rolnictwa rozpocznie się w marcu. Natomiast od kwietnia będzie można składać wnioski o przyznanie dotacji na budowę nowych farm, zakup sprzętu rolniczego oraz budowę i remont pomieszczeń do składowania mleka.

Drugi etap składania wniosków rozpocznie się w drugiej połowie tego roku. Dotacje zostały udostępnione przez ministerstwo z projektu Banku Światowego i projektu Danida.

 

Tekst i zdjęcie: ekonomia-ks.com, tłum. i red. Maria Reptowska

About Karolina Dargiel

KOMENTARZE