Home / Bałkany / Kosowo / Kosowo: Unijne wsparcie dla rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw

Kosowo: Unijne wsparcie dla rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw

Kusari-LilaMŚP.koha.net

W środę, 27 lutego br. w Prisztinie, odbyło się forum gospodarcze dla małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP), podczas którego podsumowano główne punkty realizacji projektu „Program na rzecz wsparcia małych i średnich przedsiębiorstw”, który był współfinansowany ze środków unijnych.

Wicepremier i minister handlu i przemysłu, Mimoza Kusari-Lila zaznaczyła, że rząd Kosowa przeprowadził już wiele reform, mających na celu poprawę warunków na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej, jednak największy udział w rozwoju sektora MŚP mają projekty współfinansowane z UE, dzięki którym rozwój ten jest w pełni możliwy.

Tymczasem szef operacji w Biurze Łącznikowym Komisji Europejskiej w Kosowie, Christof Stock podkreślił, iż dzięki realizacji projektu sektor MŚP utworzył nowe miejsca pracy, a także zwiększyła się konkurencyjność eksportowanych towarów.

Projekt „Program na rzecz wsparcia małych i średnich przedsiębiorstw”, mający na celu promowanie małych i średnich przedsiębiorstw, podczas 40 miesięcy zrealizował łącznie 120 programów.

 

Źródło:  koha.net, orainfo.com

About Ewelina Górzkowska

KOMENTARZE