Home / Gospodarka / Kosowo: W Gjakovie powstanie Centrum Innowacji

Kosowo: W Gjakovie powstanie Centrum Innowacji

źródło-koha.net(3)

W miniony czwartek Ministerstwo Handlu i Przemysłu zorganizowało spotkanie z przedsiębiorcami z Gjakovy, podczas którego omówiono inicjatywy mające na celu wsparcie i wzmocnienie przedsiębiorczości. Najważniejszym punktem spotkania była kwestia otwarcia w Gjakovie Centrum Innowacji, które wpłynie na wzrost rozwoju gospodarczego i zmniejszenie bezrobocia oraz wesprze nowo powstałe przedsiębiorstwa.

Centrum Innowacji w Gjakovie wspólnie z czterema innymi kosowskimi inkubatorami biznesu będą wspierały tworzenie i rozwój nowych przedsiębiorstw, poprzez udzielanie porad i wsparcie administracyjne. Inicjatywa Ministerstwa Handlu i Przemysłu wynika z potrzeby wzmocnienia stabilności kosowskich firm, aby miały szansę przetrwać na rynku lokalnym, regionalnym i globalnym.

Jak wynika z ostatnich badań, poważnym wyzwaniem dla rozwoju biznesu jest dostęp do finansowania. Jak poinformowała minister handlu i przemysłu, Mimoza Kusari-Lila, w celu rozwiązania tego problemu, przy współpracy z rządem austriackim, ruszył program ułatwiający małym i średnim przedsiębiorcom uzyskiwanie pożyczek na korzystniejszych warunkach.

 

Źródło: koha.net

About Maria Reptowska

KOMENTARZE