Home / Bałkany / Kosowo / Kosowo: W Gjilanie odbędą się Targi Książki

Kosowo: W Gjilanie odbędą się Targi Książki

W dniach 16-19 października w Gjilanie odbędzie się 40. edycja Targów Książki, w których weźmie udział około 70 wydawnictw z Kosowa, Albanii i Macedonii.

Dyrektor ds. kultury w Gjilanie, Veton Nevzadi, podczas konferencji prasowej poinformował, że wydarzenie jest organizowane przez Gminny Departament Kultury i Wojewódzką Bibliotekę „Fan S. Noli” w Gjilanie, przy wsparciu Ministerstwa Kultury Kosowa. Nevzadi wyraził przekonanie, że Targi Książki to doskonała okazja do zjednoczenia wydawców, twórców i czytelników, ale także możliwość zakupu nowych książek po niższych cenach.

Dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki „Fan S. Noli”, Shefki Osmani, powiedział, że tegoroczne targi są wyjątkowe, ponieważ jubileusz odbywa się w ramach 100-lecia niepodległości Albanii. Osmani dodał, że 70 wydawnictw potwierdzających swoją obecność podczas targów, oferuje sprzedaż książek o 30% taniej. Ponadto, podczas targów będzie można zapoznać się z ponad 170 nowymi tytułami.

W czasie trwania Targów Książki przewidziano także inne atrakcje, m.in. komentarze dotyczące życia i działalności naukowej Idriza Ajeti  w 95. rocznicę jego urodzin oraz uwagi na temat prac naukowych Bahtijara Kryeziu. Poza tym swoje referaty wygłoszą znani kosowscy językoznawy, a także naukowcy z Albanii, m.in. Gjovalin Shkurtaj i Emil Lafe.

 

Źródło: zeri.info, koha.net

About Maria Reptowska

KOMENTARZE